Erkeklerde meme küçültme Jinekomasti Erkek Meme Küçültme

Erkeklerde Jinekomasti Problemi ve Meme Küçültme Operasyonu

 

Erkek meme küçültme jinekomastiBazı erkekler de kadınlar gibi büyük meme sorunu yaşamaktadırlar. Yağlanma, hormonal dengesizlikler ve genetik gibi nedenlerle erkeklerde oluşan belirgin meme büyümesine jinekomasti denir. Gelişmiş ve belirgin göğüs kasları jinekomasti değildir. Jinekomasti rahatsızlığı olan erkekler, kadın göğüslerini andıran büyük, belirgin ve biraz sarkık göğüsleri nedeniyle psikolojik sıkıntılar yaşayabilmektedirler. Kıyafet seçiminde sorunlar yaşarlar. Sosyal çevreden kendini soyutlamaya, gizlemeye çalışabilirler. Özgüven sorunu yaşarlar. Hemcinsi ve karşı cins olan ilişkilerinde kendilerini sınırlamak zorunda hissederler. 

10 ile 16 yaş aralığında görülmekle birlikte meme büyümesinin yüzde 65’i ergenlik döneminde gerçekleşir. Ergenlik döneminde oluşan meme büyümesinin yüzde 70’i iki yılda, yüzde 90’ı üç yılda kendi kendine düzelir. İleri yaşlarda memelerde yağ birikmesi nedeniyle jinekomasti ortaya çıkar. Ergenlik öncesi, ergenlik dönemi ve sonraki yaşlarda jinekomasti oluşumunun asıl nedeni kandaki kadınlık hormonunun erkeklik hormonundan daha fazla olmasıdır. 

Jinekomasti tipleri

Glandüler Tip Jinekomasti: Bu tipte büyüme meme dokusundan kaynaklanır. 

Adipoz Tip Jinekomasti: Yağ dokusundaki artıştan kaynaklanan meme büyümesidir. 

Bileşik Tip Jinekomasti: Hem yağ, hem meme dokusundan kaynaklı meme büyümesi tipidir. 

Jinekomasti ameliyatı

Jinekomasti tiplerine göre tedavi planlanır. Ergenlik döneminden sonraki 3-4 yıl içinde geçmeyen meme büyümesinin tedavisi ameliyatla gerçekleştirilir. Ancak genellikle ergenlik döneminde yaşanan jinekomasti kendiliğinden düzelir. Eğer meme bezleri büyümüşse, bezlerin fazlalıkları alınır. Genel ya da lokal anestezi altında gerçekleştirilir. 1-1.5 saat sürer. Ameliyattan sonrasında fazla ağrı olmaz. 2 ya da 3 gün sonra banyo yapılabilir ve hasta günlük yaşamına dönerek işbaşı yapabilir. 

 

Yağ dokusunun fazlalığının meme büyümesine neden olduğu durumlarda liposuction ile fazla yağlar alınır. Aşırı büyük memelerde operasyon sonrası göğüs cildinde oluşacak sarkmalar için cilt germe işlemi uygulanır.

 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. SEO

Meme Büyütme Ameliyatı artık çok yeni tekniklerle büyük başarı oranları ile en çok yapılan operasyonlar içerisindedir. Burun Estetiği Sizin için gerekli bir operasyon ise mutlaka doktor seçiminizi itina ile yapmalısınız.